Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Єдиним фронтом

Волинські роботодавці рекомендують Урядові скасувати рішення про «червону зону» щодо м. Луцька та за погодженням із ФРУ розробити довготривалу Програму життєдіяльності держави в умовах пандемії коронавірусу

3 серпня відбулося позачергове засідання Ради Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців, на якому оперативно відреагували на запровадження Державною комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  чергового етапу карантинних обмежень, за якими м. Луцьк із цього ж дня внесено до «червоної зони».

У засіданні взяв участь радник Луцького міського голови, депутат Луцької міськради Ігор Поліщук. Також запрошувалися представники облдержадміністрації та Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко, але через різні причини долучитися до роботи вони не змогли.

Голова правління ВОООР Петро Пилипюк насамперед, відзначив, що поширення інфекції SARS-Cov-2, що спричиняє в світі смертоносну хворобу Covid-19,  незважаючи на всі зусилля навіть у планетарному масштабі зупинити людству не вдається. Навіть за оцінками ВООЗ, це – проблема планетарного масштабу, і з цим треба навчитися жити тривалий час.

Він нагадав, що організація, яку він представляє, від самих початків пандемії з власної волі долучилася до боротьби з коронавірусом, але за нових обставин не може стояти осторонь проблеми «червоної зони»:

«Наше об'єднання прагне, щоб державна виконавча влада центрального рівня нас почула: бізнес налаштований на конструктив, як ніхто інший, він зацікавлений у якнайсуворішому дотриманні карантинних заходів та найефективніших методах боротьби з коронавірусом, але просто запровадженням лише заборон щодо окремих територій проблему не вирішити!».

Відтак, представник ресторанного бізнесу, член правління ВОООР Олег Іванюк, гендиректор ПАТ «Волиньавто» Юрій Корольчук, очільниця ТОВ «Всесвіт-Аудит» Ольга Домбровська та учасники засідання обговорили ключові аспекти, котрі виникли після рішення на запровадження Державною комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 31 липня ц. р. щодо віднесення м. Луцька з 3 серпня до «червоної зони» карантинних обмежень, висловили глибокий сумнів щодо його законності та справедливості і закликали скасувати.

Радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, у свою чергу, детально розповів присутнім про дії міської влади в цій неординарній ситуації, спрямовані на захист інтересів лучан, а також запевнив роботодавців у максимальному сприянні їхній діяльності. Він також висловив сподівання, що рішення Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 31 липня ц. р. буде скасоване як ухвалене з порушенням чинного законодавства.

Відтак, вирішено укласти між ВОООР і Луцькою міськрадою окремий меморандум про співпрацю та координацію зусиль у цей непростий період та на перспективу.

Раніше проти запровадження в м. Луцьку «червоної зони» карантину також виступила голова обласної ради Ірина Вахович.

Учасники засідання звернулися до уряду зі спеціальною відозвою щодо скасування статусу «червоної зони» для м. Луцька, а також запропонували нинішньому Кабінетові Міністрів України розробити довготривалу Програму життєдіяльності держави в умовах пандемії коронавірусу.

Прес-служба ВОООР.

На фото Романа УСТИМЧУКА: Петро Пилипюк;  учасники засідання.