Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Шанс ресторанному бізнесу

Через неблагополучну пандемічну ситуацію Волинь продовжує належати до числа областей, де не послаблюються карантинні заходи. Це негативно вплинуло на цілі сфери економіки, в тому числі і на заклади громадського харчування. Попри нараду в облдержадміністрації, де не вдалося по суті вирішити цю проблему, в м. Луцьку вирішили піти назустріч ресторанному бізнесу.

Зокрема, 14 липня ц. р. на сесії Луцької міськради дозволили відкрити для відвідувачів ресторани та інші заклади громадського харчування всередині.

Як повідомила Агенція «ВолиньPost», начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Кирилюк нагадав, що на сьогодні заклади громадського харчування працюють лише на літніх майданчиках. Утім, у мерію надходять числення звернення від рестораторів із проханням повністю відкрити кафе, бари, ресторани тощо, а в місті покращилася ситуація з Covid-19.

«Цей бізнес найбільше постраждав під час карантину. Температурний режим не дозволяє задіяти тераси на повну потужність і фактично залишився один місяць сезону. У цій сфері працюють тисячі лучан, які сидять зараз без роботи», – актуалізував необхідність ухвалення змін очільник найбільшої депутатської фракції, радник Луцького міського голови Ігор Поліщук.

Тож він закликав підтримати проект рішення та дати власникам закладів зберегти бізнес, зберегти наповнення бюджету від податків з цієї сфери, дати лучанам можливість заробляти. На цьому також наголошували і в Волинському обласному об'єднанні організацій роботодавців. Зокрема, ще на початку карантинних заходів у березні ц. р. – член правління ВОООР, власник «Корони Вітовта» Олег Іванюк.

«Щойно прийняли проект рішення про дозвіл на роботу закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо) з 16 липня, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України. У галузі громадського харчування працюють тисячі лучан, які з кінця березня перебувають без роботи і коштів для забезпечення своїх потреб та потреб своїх сімей. Ситуація є близькою до критичної, і люди, що вимушено не працюють 4 місяць остаточно звільняються і змушені їхати на заробітки за кордон. Прийняття цього рішення дозволить повернути людей на свої робочі місця та дати можливість їм заробляти кошти на життя, а підприємцям зберегти свою справу та активізувати сплату податків та інших платежів до місцевого та державного бюджету», – прокоментував це рішення Ігор Поліщук уже після голосування депутатів.

Тож із 16 липня в м. Луцьку дозволили приймати відвідувачів у приміщеннях: за умови дотримання санітарних норм аж до до 23:00. Усередині повинно знаходитися не більше 10 людей. Якщо ж у закладі зафіксують випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, його закриють із цілком зрозумілих мотивів.

Прес-служба ВОООР.

На фото порталів «Таблоїд Волині»: ресторан-лаунж-бар «Show Basilic» та ресторан «Корона Вітовта» у м. Луцьку, як і решта закладів громадського харчування, запрацюють у м. Луцьку з 16 липня на повну силу.