Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ЖКП Луцька не надаватимуть послуги з утримання будинків

В Україні на законодавчому рівні скасували послугу з утримання будинків та прибудинкових територій.

Як йдеться на сайті Луцької міської ради, відповідно до ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, згідно з якою житловою послугою є управління багатоквартирним будинком.

Співвласники будинків можуть самостійно за рішенням загальних зборів визначитися з прийняттям одного із способів управління будинком, а саме:

– Створення ОСББ;
– Самоуправління;
– Управління будинком через управителя (управляючу компанію).

Для визначення управителя створюється ініціативна група серед співвласників. До участі у загальних зборах запрошуються усі співвласники житлових та нежитлових приміщень. Ціна на житлову послугу з управління будинками є договірною.

Органи місцевого самоврядування на даний час не мають повноважень щодо встановлення тарифів на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а також встановлення цін на управління будинками.

Житлово – комунальні підприємства міста Луцька (ЖКП №2, ЖКП№3, ЖКП №7, ЖКП №11), а також Товариство МЖК і ЖЕК №8 ЖБК, основним видом економічної діяльності яких є господарювання за КВЕД 81.10 «комплексне обслуговування об’єктів» можуть приймати участь у зборах співвласників, де запропонувати надання своїх послуг з управління будинками та подати на розгляд співвласників перелік послуг та розраховану (договірну) ціну та надалі укласти договір на надання послуг з управління будинком.

Під час проведення зборів (графік їх проведення в червні цього року доводиться до відома співвласників додатково) можна отримати додаткові роз’яснення та проект договору на управління будинком. Співвласники можуть вибрати в якості управляючої компанії будь яке житлово-комунальне підприємство міста, або приватну управляючу компанію чи фізичну особу-підприємця, що відповідає кваліфікаційним вимогам «менеджер управитель житлових будинків».

У разі не прийняття рішення про визначення управителя будинку співвласники можуть звернутися до органу місцевого самоврядування із письмовим колективним зверненням (або протоколом зборів) з проханням призначити управителя будинку на конкурсних засадах.