Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Депутатські ініціативи загрожують знищенням робочих місць у сільській місцевості - ФРУ

Федерація роботодавців України звернулася до Уряду та Верховної Ради та закликала не підтримувати ініціативи народних депутатів щодо заборони вирощування в Україні хутрових звірів, про які йдеться в законопроекті № 2360 від 31.10.2019 р.

Адже такі ініціативи створюють загрози для існування всієї галузі звірівництва та знищення робочих місць у сільській місцевості.

Сьогодні в Україні працює 10 звірогосподарств, які виробляють близько 1 % загальносвітового обсягу продукції звірівництва.

Розведення хутрових тварин дає роботу 1500 працівникам переважно у сільській місцевості, які отримують конкурентну заробітну плату та належний соціальний захист.

Виробництво повністю орієнтовано на експорт з обсягами понад 70 млн дол США щороку.

На сьогодні 7 з 10 активних звіроферм в України пройшли оцінювання і отримали сертифікати відповідності стандартам програми WelFur - найпередовішої у світі програми оцінки добробуту хутрових тварин, затверджену Єврокомісією у січні 2019 року.

За попередніми оцінками експертів галузі, Україна має змогу збільшити обсяг виробництва у 10 разів, досягши рівня Польщі, наростити експорт до 700 млн доларів щороку, створити додатково 15 тисяч робочих місць у сільській місцевості.

Галузь сьогодні є запобіжником трудовій міграції українців, насамперед до Польщі.

Тому роботодавці закликають народних депутатів та Уряд не підтримувати законопроект № 2360 та створювати умов для залучення в Україну високотехнологічних екологічно безпечних інвестицій, спрямованих на створення нових робочих місць з гідною оплатою праці.

Довідково:
У країнах Європейського Союзу звірівництво є легальним видом діяльності. Хутрові ферми працюють у 20-ти з 28-ми держав-членів ЄС, у тому числі в Данії, Норвегії, Фінляндії, Франції. Хутрові ферми також працюють у США і Канаді.
Світовим лідером з виробництва хутра є Данія. У країні, яка за площею на 30% менша за площу Київської та Чернігівської областей, та з населенням 5,6 млн. осіб, працює 1 500 норкових ферм.
У Польщі із населенням 38 млн осіб функціонують 600 норкових ферм.
Щорічні доходи польських фермерів від продажу хутра коливаються від 400 до 600 млн євро. Польща стала другим у Європі виробником хутра.
Оціночна вартість фермерських норкових активів у Польщі становить понад 1 млрд. євро.
За даними Закладу соціального страхування (ZUS) Польщі, 75% трудових мігрантів у їхній державі – українці. Тільки офіційно там працює 483 тис. наших співгромадян. Це удесятеро більше, ніж білорусів (38 тис. осіб), що обіймають друге місце.

03.08.2020

Єдиним фронтом

Новини об’єднання
24.07.2020

«Saner» допомагає лікарням

Новини об’єднання
19.07.2020

Чергові визнання «Modern Expo»

Новини об’єднання
14.07.2020

Шанс ресторанному бізнесу

Новини об’єднання