Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Представники ФРУ взяли участь у нараді в Офісі Президента України щодо доопрацювання змін у податкове законодавство

Представники Федерації роботодавців України взяли участь у нараді з питань напрацювання законодавчих ініціатив щодо вдосконалення податкового законодавства у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466 (Закон №466), яка відбулася 28 травня в Офісі Президента України.

Під час виступу директор департаменту економічної політики ФРУ Сергій Салівон звернув увагу присутніх на те, що роботодавці неодноразово зверталися до Верховної Ради України з проханням не допустити прийняття цього Закону, а до Президента України - скористатися правом вето Президента до нього через те, що низка передбачених ним змін є економічно необґрунтованою, потенційно корупціогенною та такою, що несе ризики для економічного розвитку України у цілому. Повідомив, що ФРУ вже направила до Офісу Президента України пропозиції щодо мінімально необхідних змін до Податкового кодексу у зв’язку з набранням чинності Законом №466, а Президія Федерації виступила із відкритим зверненням щодо цього Закону.

Зокрема, було акцентовано увагу присутніх на таких вадах Закону:

       1. Нерівність у оподаткуванні платників податків, зокрема, щодо незастосування контролю над трансфертним ціноутворенням щодо платників єдиного податку IV групи, а також нерозповсюдження на них інструментів контролю у вигляді «конструктивних дивідендів», звільнення від оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, або доходу (дисконту) або прибутку від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження державних цінних паперів (зокрема – ОВДП) тощо.

       2. Вилучення з Податкового кодексу України нечисленних інструментів підтримки переробки сировини (зокрема, щодо звільнення від оподаткування ПДВ сої та ріпаку).

       3. Негативні для бізнесу наслідки впровадження застосування оподаткування так званих «конструктивних дивідендів», а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності «ділової мети» у затвердженому Законом вигляді.

       4. Негативні наслідки впровадження концепції «винної відповідальності» платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та ще й колегіально, а не персонально.

Президент Укрметалургпрому Олександр Каленков звернув увагу на необхідність термінового внесення змін до Податкового кодексу щодо рентної плати – як в частині зміни розміру ставки податку, так і в частині нюансів, пов’язаних із його адмініструванням.

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, коментуючи виступи присутніх повністю підтримав ФРУ в частині необхідності усунення нерівності у оподаткування платників податків та щодо недоречності вилучення із Податкового кодексу інструментів підтримки переробки сировини.

За підсумками засідання організатори пообіцяли при терміновій розробці законодавчих змін максимально врахувати пропозиції бізнесу.

03.08.2020

Єдиним фронтом

Новини об’єднання
24.07.2020

«Saner» допомагає лікарням

Новини об’єднання
19.07.2020

Чергові визнання «Modern Expo»

Новини об’єднання
14.07.2020

Шанс ресторанному бізнесу

Новини об’єднання