Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Роботодавці Києва обговорювали перспективи спрощення земельних відносин у столиці

Сьогодні у Федерації роботодавців Україні зустрілися промисловці та представники КМДА на робочій нараді, присвяченій питанню новацій у регулюванні земельних відносин у столиці.

У залі Федерації зібралися понад 30 представників підприємств, зокрема таких як ПАТ НВЦ «БХФЗ», завод «Арсенал», корпорація «Артеріум», Дарницький вагоноремонтний завод, ПАТ «Оболонь», КМЗ «Магістраль», група компаній «Атолл Холдинг», АТ «Науково-дослідний інститут авіаційної технології», ПАТ «НТК «Електроприлад», ДП «Антонов», ПАТ «Фармак», ПрАТ «НВП «Сатурн», ПБК «Ковальська», ДААХ «Артем», група компаній «ТК Груп», Київміськбуд та інші.

Киев-земля 1

«Ми розуміємо, що земельний податок і плата за оренду землі – це дуже важливий ресурс для наповнення місцевих бюджетів. Але разом із тим важливими є працюючі підприємства, які забезпечують робочі місця, сплачують податки, виготовляють продукцію, особливо, якщо мова йде про продукцію з високою доданою вартістю. Тому мета сьогоднішньої наради – знайти баланс між пропозиціями та реформами, які пропонуються, та інтересами підприємств», - зазначив на початку зустрічі Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.

Слід зазначити, що питання земельних відносин досить гостре для підприємств усіх сфер діяльності, оскільки на сьогодні існує багато забюрократизованих процедур та інстанцій, які серйозно ускладнюють процес оренди.

Петро Оленич, директор Департаменту земельних ресурсів КМДА, презентував нові методі в управлінні земельними ресурсами та взаємовідносин між органами міської влади та підприємствами, які беруть земельні ділянки в оренду та сплачують відповідні податки.

Зокрема у планах КМДА провести повну інвентаризацію земельних ділянок міста Києва, їх оцінку, здійснити погоджувальні процедури у відповідних органах і в результаті надати орендаторам готовий перелік земельних ділянок з конкретними характеристиками та ставками орендної плати. Такі ініціативи, повинні спростити процедури оренди та значно скоротити час на отримання відповідних документів та заключення договорів (на сьогодні така процедура може займати понад 1,5, а подекуди і більше 2 років). Наразі територія міста розподілена на території за призначенням та пріоритетністю, розпочато роботи з інвентаризації земельних ділянок комерційного призначення.

Загалом ініціатива, за інформацією представників органів міської влади, повинна не лише прискорити процедури, а й врегулювати ставки орендної плати та збільшити частку легальних орендарів. Сьогодні до бюджету міста надходить близько 5 млрд 300 млн грн податків на землю, але їх сплачує приблизно 25% від усіх користувачів.

Петро Оленич наголосив, що КМДА не має на меті збільшувати надходження до міського бюджету шляхом підняття ставок, а лише забезпечити легалізацію орендних відносин та регулярність надходжень плати за землю: «Плата повинна бути помірна, чітко визначена, враховувати специфіку ділянки та преференції для видів діяльності, які є пріоритетними для міста Києва».

Киев-земля 4

Разом із тим представники Федерації висловили занепокоєння щодо реальності швидкого проведення реформи та запропонували підбити підсумки та проконтролювати виконання презентованої програми через рік. Голова Федерації машинобудівників Григорій Дашутін зазначив, що наперекір прогнозам КМДА щодо збільшення надходжень від орендної плати, він прогнозує їх зменшення, оскільки основні орендарі – це великі підприємства-виробники техніки, які протягом останніх років вимушені були скоротити або взагалі зупинити виробництво товарів. Саме тому він висловив занепокоєння, що деяким підприємствам простіше перемістити потужності в регіони, де процедури оренди землі, особливо довгострокової, є значно простішими, ніж у місті Київ.

Голова Федерації роботодавців міста Києва Андрій Антонюк підкреслив, що на сьогодні у земельних відносинах існує дві основні проблеми: складність оформити ділянку в оренду тим, хто бажає це зробити, і навпаки – тим, хто бажає відмовитись від оренди, складно припинити такі відносини.

Одне з головних питань, яке цікавило учасників зустрічі – це терміни у які київська влада прогнозує завершення презентованих ініціатив. Посадовці кажуть, частину, що стосується земель важливих для виробничників реалізують ще до кінця року. Протягом 3-4 років – приватний сектор.

Федерація роботодавців запропонувала узагальнити усі проблемні питання з метою вироблення узгоджених вимог та пропозицій, з якими у подальшому виходити до органів міської влади та Уряду. Зокрема буде винесено пропозиції щодо уніфікації ставок орендної плати та вироблення єдиних правил для усіх землекористувачів. Також члени ФРУ зі свого боку пообіцяли чітко контролювати хід роботи та терміни її виконання.

Гендиректор ФРУ Руслан Іллічов нагадав, що Федерація має пакет пріоритетних законопроектів, які підтримують роботодавці. ФРУ готова підтримати і ті, які будуть спрощувати земельні відносини.

Киев-земля 5