Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Нестабільність на ринку електроенергії

У Раді національної безпеки та оборони України заявили про необхідність прийняття термінових рішень для збалансування роботи ринку електроенергії, недопущення маніпуляцій на ньому та захисту інтересів населення. Це вкрай важливо і для волинських роботодавців, адже ціна електроенергії суттєво впливає на кінцеву вартість продукції.

Секретар РНБОУ Олексій Данілов на засіданні робочої групи з проблемних питань функціонування енергетичної сфери 1 червня ц. р. звернув на ситуацію на ринку електроенергії особливу увагу.

У засіданні взяли участь т. в. о голови Мінекоенерго Ольга Буславець, голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, заступник голови Виконавчого комітету Нацради реформ Олександр Ольшанський та інші.

«Учасники засідання обговорили проблемні питання функціонування ринку електричної енергії, заходи для збалансування його роботи і недопущення виникнення і поглиблення кризових ситуацій на ньому.

За результатами засідання прийнято рішення узагальнити висловленні пропозиції та у триденний строк подати секретареві РНБО план конкретних заходів з подолання проблемних питань на ринку електричної енергії для доповіді президенту», – йдеться у повідомленні РНБОУ.

«Економічна правда» нагадує, що 14 травня ц. р. на аварійний ремонт був відключений третій блок Південно-української АЕС, тому загальна працююча потужність атомних блоків впала до 6780 МВт, що становить менше, аніж 49% від загальної встановленої потужності АЕС і є історичним мінімумом атомної енергетики в Україні. Це, а також комплекс інших проблем, призвели до того, що в останні дні квітня ц. р. тарифи на електроенергію виросли на рекордні 38%.

Раніше Служба безпеки України повідомляла про загрозу енергетичної безпеки країни та дестабілізацію Об’єднаної енергетичної безпеки через неконтрольоване зростання  виробників «зеленої» енергетики і недосконалість ціноутворення.

Згодом 97 народних депутатів України звернулися до Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням вжити вичерпних заходів щодо недопущення зниження частки електроенергії АЕС у структурі генерації і, відповідно, переглянути прогнозний баланс об'єднаної електроенергетичної системи країни.

Найближча до Волині з діючих атомних електростанцій – Рівненська АЕС, розміщена в м. Вараш Рівненської обл.

Прес-служба ВОООР.

На фото: РАЕС у м. Вараш.

Рівненська АЕС 2