Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Підсумки і перспективи

12 квітня 2021 р. у луцькому офісі СП ТОВ «Модерн-Експо» відбулося чергове засідання Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців.

Його провів голова ВОООР, гендиректор СП ТОВ «Модерн-Експо» Петро Пилипюк. На засіданні також були присутніми та взяли участь в обговорення всіх питань проєкту денного заступник голови правління ВОООР Євген Дудка (засновник ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт»), виконавчий директор організації Володимир Кривович, члени правління Микола Гарбарчук (голова Організація роботодавців галузі ЖКГ), Олександр Смолич (президент Волинської торгово-промислової палати), Богдан Волчок (гендиректор ПрАТ «СКФ-Україна»), Анатолій Ніфака (директор ТзОВ «Агрохім»), Юрій Малімон (директор КП «Волинський обласний методичний центр онкології), Олег Іванюк (директор ТзОВ «Волиньрестконсалттехнології», член виконкому Луцької міськради), Валентина Здрилюк (директорка СГПП «Дружба»), Віктор Чорнуха (голова Наглядової ради ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536»), Вікторія Пазичук (в. о. технічного директора ТОВ «Кромберг енд Шуберт») та в. о. фінансового директора цього ж підприємства Інна Богуш, а також радник виконавчого директора Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців Євген Сохацький. Дистанційно з колегами працювали заступник голови правління ВООР Володимир Цибульський та гендиректор ТОВ «Волинь-Кальвіс» Анатолій Понікарчук.

Через пандемію коронавірусу та інші невідкладні завдання це засідання правління ВОООР було першим у нинішньому році. Але – інтенсивним, продуктивним та конструктивним.

Насамперед присутні вшанували світлу пам'ять Юрія Корольчука, колишнього гендиректора ПрАТ «Волинь-Авто», який відійшов у Вічність через ускладнення, викликані захворюванням на Covid-19.

Затим Голова правління Петро Пилипюк привернув увагу до світлої сторінки в житті організації: цими днями ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» відзначало 60-річний ювілей. Тож Петро Павлович щиро привітав багаторічного керівника потужного будівельного підприємства та нинішнього голову Наглядової ради Віктора Чорнуху, побажавши і йому особисто, і його колективу нових звершень.

Звіт Петра Пилипюка про підсумки 2020 р. був схвалений одноголосно, адже робота ВОООР у цей період була відкритою, чесною та відповідальною. Головним у доленосному пандемічному році були підтримка бізнесу, захист внутрішнього ринку, інші першочергові завдання, в тому числі – протидія поширенню смертоносної інфекції SARS-Cov-2.

Загалом, як зазначив Петро Пилипюк, торік за рахунок сприяння членів ВОООР для боротьби з Covid-19 медичним закладам області було надано матеріальної допомоги на суму понад 4 млн грн.

«Це – чергове свідчення, що в нашій організації працюють підприємці, які не лише думають про прибуток у власному бізнесі, але й люди, котрі дбають про всю волинську громаду, демонструючи всі ознаки справді соціально відповідального бізнесу та державницького підходу до справи», – наголосив Петро Павлович.

Хоча, коли виникла потреба, представники ВОООР взяли участь і в заходах щодо унеможливлення штучного віднесення м. Луцька до «червоної» зони карантинних обмежень, а також – у публічних акціях, які проводили ресторатори та підприємці сфери громадського харчування загалом і Олег Іванюк зокрема.

І в цьому сенсі важливими стали співпраця та взаємодія з Федерацією роботодавців України, Офісом Президента, Кабінетом Міністрів України, Волинською обласної радою, Волинською. обласною Державною адміністрацією, Луцькою міською радою, іншими установами та організаціями органів державної виконавчої влади та самоврядування, неурядовими структурами та громадськістю.

У цьому контексті Петро Пилипюк відзначив проведення у м. Луцьку в березні 2020 р. виїзного засідання Експортного комітету, який він очолює, Федерації роботодавців України (голова правління – Дмитро Олійник), спільна протидія т. зв. «закону про податковий терор», меморандум про співпрацю з Луцьким національним  технічним університетом, заходи щодо програми локалізації виробництва (максимальне використання вітчизняного бізнесу у виробництві товарів навіть світових брендів), сприяння реалізації Національного проєкту «Модернізація Укрзалізниці», а також – липневий візит Президента України Володимира Зеленського, урядовців, народних депутатів, керівників органів місцевої державної влади та самоврядування на СП ТОВ «Модерн-Експо», під час якого вдалося озвучити чимало злободенних проблем і багато з них вирішити.

Головне, що в 2020 р. ВОООР зуміла зарекомендувати себе самодостатнім об'єднанням із представниками найрізноманітніших галузей ділової активності.

«Разом ми можемо більше!», – підсумував Петро Пилипюк, після чого учасники засідання затвердили звіт про роботу керівних органів ВОООР та перейшли до затвердження пріоритетних заходів на 2021 р.

Євген Сохацький висловив сподівання, що успішній роботі сприятиме обрання Богдана Волчка головою Волинського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості, який складається з представників роботодавців, профспілок та органів державної виконавчої влади. А щоб він запрацював ефективніше та на користь ВОООР, слід активніше співпрацювати з новоствореними ОТГ.

Володимир Цибульський звернув увагу не необхідності публічної реакції на негаразди, пов'язані з дефіцитом коштів у Фонді соціального страхування населення, що призвело до суттєвої затримки з оплатою людям лікарняних листків, що в період пандемії коронавірусу особливо турбує і громадян, і роботодавців. Тому ВОООР і ФРУ детальніше розглянуть цю проблематику, щоб не допустити реалізації планів збільшення відрахувань єдиного соціального внеску, що може стати додатковим тягарем для бізнесу, який працює легально та платить усі податки, а не ховається в «тіні».

У цьому контексті Віктор Чорнуха запропонував на одному з найближчих засідань обговорити проблематику будівельної галузі, де, як виявилося, до 70% забудовників належать до «сірої» чи «чорної» зони бізнесу. Існують й ніші проблеми галузі (приміром, внаслідок реформи технічної освіти виробничники невдовзі можуть стикнутися з дефіцитом кадрів робітничих професій).А чому б не застосувати досвід передових країн, наприклад, Данії, де жодне урядове рішення чи законопроєкт узагалі не розглядаються без попередніх консультацій із роботодавцями?

А що існує ціла категорія підприємців, які взагалі не хочуть платити ніяких податків та не бажають нікому допомагати, зауважив і Анатолій Ніфака.

Відтак, вирішено активніше співпрацювати в цьому напрямку з державними органами, парламентарями і, насамперед, із Офісом реформ, який очолює Міхеїл Саакашвілі.

«І це логічно: роботодавці повинні домагатися в органів влади, що рішення та закони удосконалювалися на користь державі, суспільству та бізнесові, і при цьому нормативно-правові документи виконували всі!», – наголосив Петро Пилипюк.

Крім цього, члени правління вирішила активніше пропагувати свою роботу, залучати до співпраці більшої кількості бізнесу, що представляють найрізноманітніші сфери, а також піднімати проблеми, які стосуються всього загалу представників ВОООР.

Прессслужба ВОООР.

На фото: під час засідання правління; голова ВОООР Петро Пилипюк.