Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Потрібне рівноправне партнерство з ЄС!

Федерація роботодавців України презентувала представникам Уряду, провідних європейських бізнес-об’єднань та лідерів українського бізнесу у різноманітних галузях промисловості дослідження «Стратегічні орієнтири поглиблення торговельно-економічних відносин України з країнами Європейського Союзу в умовах дії Угоди про асоціацію».

 

Як повідомили в пресслужбі ФРУ, дослідження підготували Державний НДІ інформатизації та моделювання економіки та «СМD-Ukraine» на замовлення Федерації роботодавців України за підтримки DANIDA та Конфедерації промисловості Данії.

Угода про Асоціацію започаткувала якісно новий етап розвитку політичних та економічних відносин між Україною та ЄС. Країни Європейського союзу стали найбільшими торговельними партнерами України. За останні 7 років частка ЄС в українському експорті зросла майже вдвічі.

«Попри кризу 2014-2015 рр., товарний експорт з України до ЄС вже у 2018 р. сягнув рекордних 20,2 млрд доларів, а у 2019 році – 20,5 млрд, Втім структурні зміни у торгівлі з ЄС викликають суттєві занепокоєння. В українському експорті до ЄС протягом останніх 10 років стрімко зростає частка сировини і зменшується частка промислових товарів. Опитування українських виробників та сьогоднішня дискусія дозволили виявити ключові бар’єри виходу на ринки ЄС», – зазначається.

То що у ФРУ, котру очолює Дмитро Олійник, вважають найголовнішими перешкодами економічної інтеграції з Євросоюзом? Ось основні больові точки:

Незначні обсяги квот та високі мита поза ними на сільгосппродукцію; складні процедури визнання якості української продукції в ЄС; жорсткі положення захисту прав інтелектуальної власності; обтяжливі правила підтвердження країни походження товару; посилення торговельного захисту ЄС через нові правила боротьби з іноземними демпінгом та субсидіями; високі дотації та субсидії, які отримують виробники харчової продукції в країнах ЄС; додаткові захисні заходи на імпорт металопродукції; обмеження вантажних перевезень територією країн ЄС для українських автоперевізників.

Але в України є шанс перейти від сировинного до продуктового та високотехнологічного експорту.

Що для цього необхідно?

У ФРУ вважають:

Започаткувати промисловий діалог між виробниками України та ЄС; запровадити в Україні кращі європейські практики підтримки виробництва та експорту. Зокрема, шляхом державного стимулювання розвитку інновацій, виробництва та не сировинного експорту; переглянути тарифні та не тарифні бар’єри; включити Green Deal до угоди про асоціацію і розробити спільний план заходів переходу до вуглецево-нейтральної економіки.

У презентації та обговоренні, котрі відбулися головним чином в форматі живого спілкування, а частково – в режимі онлайн, взяли участь, насамперед,  Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, гендиректор ФРУ Руслан Іллічов, директор мозкового центру «СМD-Ukraine» Ігор Гужва, заступниця гендиректора «BusinessEurope» Луїза Сантос, головний радник Конфедерації промисловості Данії Пітер Хелк, заступник Міністра МЕРТ - торговий представник України Тарас Качка, радник Прем’єр-міністра України з питань європейської інтеграції Іван Нагорняк, регіональний директор Східного комітету німецької економіки Стефан Кегебайн, гендиректор СП ТОВ «Модерн-Експо», голова Волинського об’єднання організацій роботодавців Петро Пилипюк та інші добродії.

За підсумками обговорення дослідження, котре пройшло «не для галочки», а гаряче, принципово та конструктивно, Федерація роботодавців передасть презентований документ та зауваження бізнесу до Уряду з метою подальшого формування переговорної позиції української сторони щодо перегляду економічної частини Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Україна готова адаптувати європейський досвід під нові реалії, а перегляд угоди надає нові можливості для розвитку win-win партнерства між Україною та ЄС.

Пресслужба ВОООР.

На фото пресслужби Федерації роботодавців України: під час роботи з обговорення результатів дослідження інтеграції української економіки в ЄС.