Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Звітність – електронна!

Електронний формат звітування здобуває нових прихильників серед волинських платників податків. Особливо сумлінні з них належать до числа Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців. 

На Волині стабільно зростає кількість електронних декларацій, які надаються на опрацювання ДПС через Електронний кабінет. Зокрема, електронний формат звітування впевнено лідирує серед юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 

 

За підсумками 2021 р. 94% звітних документів від юридичних осіб подано в електронному вигляді, а фізичні особи-підприємці 92% декларацій надіслали до ДПС за посередництвом телекомунікаційного зв’язку.  

 

«Приємно вражає той факт, що громадяни-декларанти торік 40% декларацій про доходи подали через Електронний кабінет. Тобто, понад 5 тис. волинян скористалися можливістю заповнити і подати Річну податкову декларацію з персонального комп’ютера. Таким чином, сучасні інформаційні рішення для взаємодії з податковою службою  щоразу  здобувають нових прихильників серед наших платників податків», – зазначає начальниця Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук

 

Очільниця волинських податківців підкреслила, що дистанційна комунікація важлива з точки зору запобігання корупційним ризикам.

 

 «За умови електронного спілкування виключається суб’єктивний чинник. Тож запрошуємо платників податків звітуватися з використанням сучасних інформаційних технологій.  До речі, закон вимагає, що подати одноразову добровільну декларацію можна лише в електронному вигляді. Громадянам-декларантам для цього варто отримати електронний цифровий підпис та зареєструватися в Електронному кабінеті», –  підсумувала Світлана Савчук.

 

Нагадаємо, що громадяни, котрі в минулі податкові періоди придбали нерухомість, землю чи інші активи за кошти, з яких не сплачено податки, саме зараз  можуть скористатися правом на податкову амністію.

 

Зокрема, до 1 вересня 2022 р. кожен, хто отримував доходи, які були приховані від оподаткування, має право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

 

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої лінії» (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

 

«Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 р. стартувала кампанія декларування доходів громадянами за 2021 р. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік за  новою формою  зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2022 року громадяни, котрі отримали доходи, з яких торік  не сплачено податок на доходи фізичних осіб», – наголошує Сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

 

Слід зазначити, що особливо сумлінні платники податків із числа соціально відповідального бізнесу належать до числа Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців (Голова Правління Петро Пилипюк).

 

Пресслужба ВОООР.

На фото Романа УСТИМЧУКА та пресслужби ГУ ДПС у Волинській області: головний офіс волинських податківців; Світлана Савчук.