Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Провели вебінар: «Професійна орієнтація. Досвід Німеччини»

Втратив роботу, потрібно перенавчання, але що саме обрати, який професійний напрямок? Професійно проведене консультування щодо того, ким бути або яке навчання обрати, може дійсно допомогти, це стосується як молоді так і дорослого населення.

Профорієнтація – це система заходів, спрямованих на виявлення особистісних особливостей, інтересів і здібностей у кожної людини для надання їй допомоги в усвідомленому виборі професії, найбільш відповідної її індивідуальним можливостям.

Особливої уваги потребує переорієнтація саме дорослих людей, які вже мають професію або спеціальність. Професійна переорієнтація їх має свої особливості порівняно з професійним самовизначенням молоді. Крім того, є проблеми загального значення, зокрема відсутність єдиного бачення усіх зацікавлених сторін, задіяних у профорієнтації.

Громадяни не мають достатньо навичок щодо планування власної кар'єри, формування кар’єрної траєкторії протягом життя. Тому питання професійної орієнтації, зокрема для дорослого населення дійсно дуже важливе зараз, саме це стало темою шостого вебінару, який провели Федерація роботодавців України спільно з Освітнім центром економіки землі Мекленбург-Передня Померанія за участю більш ніж 150 учасників в рамках серії вебінарів за напрямком «Професійне навчання та розвиток людського капіталу» .

Спікер вебінару – Томас Бон, (Німеччина). Співробітник Освітнього центру, керівник проєкту професійної орієнтації SCHULEWIRTSCHAFT.

Модератор – Людмила Василега, директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України.

Також учасників вебінару привітав керівник проєкту від освітнього центру економіки землі Мекленбург-Передня Померанія пан Генрі Ціммерманн.

Під час вебінару були розглянуті наступні питання:

  • Організація та проведення професійної орієнтації в Німеччині. Формати, результати.
  • Взаємодія бізнесу та закладів освіти, приклади партнерства.

Також спікер зазначив, що для якісної профорієнтації важливо застосування комплексного системного підходу. Одним тестом не можливо визначити до чого схильна людина, необхідно використовувати декілька різноманітних заходів. Тема вебінару викликала великий інтерес, було задано додаткові питання спікеру, також учасники запропонували створити на базі Федерації роботодавців майданчик для обговорення проблем з профорієнтації заради об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін та підвищення якості і досягнення очікуваних результатів за підсумками її проведення.

Федерація роботодавців України надалі залишається партнером на шляху регулювання питань професійних кваліфікацій та готова надати будь яку консультацію для підприємств щодо питань роботи з персоналом.

Звертайтесь! Збережемо людський капітал. Разом заради перемоги та відновлення країни.

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010